Берзата го продолжи бесплатното користење на eTrader за инвеститорите


Време зa читање: 3 минути Банката, која долго време се придржуваше до нејзината релативно кохезивна мрежа на филијали, се смени радикално за време на мандатот ...
| | веќе видена | слични

Речиси секојдневно слушаме за вртоглавиот раст, но и пад на вредноста на одредени криптовалути, како многумина се збогатиле со вложувањето во овие дигитални ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Извештајот што произлезе за жителите во Шенжен, Кина, во мај објасни дека дигиталниот јуан се уште не е широко распространет иако ...
| | веќе видена | слични

Домашна дигитална валута доби и Србија. Според брокерот и магистер по економија Владимир Павичевиќ, од Јагодина, кој е издавач на дигиталната валута Лазар, таа ...
| | веќе видена | слични

Дигитализацијата во светот зема сè поголем замав, а истото се случува и во финансискиот свет каде што во последните десетина години се појавуваат сè повеќе ...
| | веќе видена | слични

Сагата на компанијата „Диди Глобал“, го зголеми ризикот за светските инвеститори кога станува збор за вложувањето во најголемите кинески технолошки фирми, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДУИ беше целосно информирана за разговорите на премиерот и лидер во оставка на СДСМ Зоран Заев со Африм Гаши за влезот на Алтернатива во Владата, изјави ...
сите 637 | | | веќе видена

Ковачевски периодот ја претставува својата програма пред раководствата на општинските организации, форумите на жени, членовите на Централниот одбор и ...
сите 333 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Највозрасното дете на Магдалена Абаџиева се врати на училиште во Бугарија во почетокот на септември за она што нејзината мајка се надеваше дека ќе биде за ...
сите 334 | | | веќе видена

Техничката раководителка на Светска здравствена организација за Ковид-19, Марија Ван Керкова изјави дека според првичните информации лицата заразени со сојот ...
сите 690 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 180 | | | веќе видена

Снег утрово врне во ски центарот Попова Шапка, додека во Маврово сликата од викендов непроменета.Дождот го пролонгираше отворањето на ски сезоната во Маврово ...
сите 240 | | | веќе видена

Пет лица, од кои четворица потешко и еден полесно се повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера попладне на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Берзата го продолжи бесплатното користење на eTrader за инвеститорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: