Комерцијална банка привремено затвара дел од експозитурите

3 копии

Време зa читање: 3 минути Банката, која долго време се придржуваше до нејзината релативно кохезивна мрежа на филијали, се смени радикално за време на мандатот ...
| | веќе видена | слични

Поради присоединувањето на Охридска банка кон Шпаркасе Банка Македонија, броевите на денарските и девизните сметки на сите клиенти физички и правни лица во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Извештајот што произлезе за жителите во Шенжен, Кина, во мај објасни дека дигиталниот јуан се уште не е широко распространет иако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијална банка привремено затвара дел од експозитурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: