Германско-францускиот предлог кон Путин предизвикува поделби во ЕУ


Лидерите на Европската Унија денеска ќе ја разгледаат можноста за самит со рускиот претседател Владимир Путин, во рамки на новата стратегија за односи со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Војската е вакцинирана, а на крајот на краиштата јас сум нејзиниот врховен командант“, изјавил Путин. Претседателот на Русија, Владимир Путин, објавил дека ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска откри дека, по негов избор, ја примил руската вакцината против коронавирус „Спутник В“. Рускиот претседател, кој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека уништувачот на британската кралска морнарица во Црното Море намерно се обидел да ги тестира одбранбените ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател, Владимир Путин, одговара на прашања поставени од руските граѓани во рамки на традиционалната телевизиска програма „Директна линија“. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Русите му испратија над 1,2 милиони прашања на својот претседател Владимир Путин за ТВ програмата „Директна линија“. Тасс јави дека до утринава, до 9 часот по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германско-францускиот предлог кон Путин предизвикува поделби во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: