Каракачанов со критики кон Борисов поради неговиот став за Македонија пред Заев

Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов го критикуваше поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов во врска со „остриот пресврт“ во неговиот став кон Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Додека богаташите ја монополизираат индустријата, просторот за независните медиуми сѐ повеќе се стеснува, но некои сепак изразуваат претпазлив оптимизам во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европските лидери честопати изразуваат реторичка поддршка за Западен Балкан и неговиот евроатлантски пат, наводно покажувајќи загриженост за влијанието на ...
| | веќе видена | слични

Големо враќање на САД на Западен Балкан. Вака поранешниот македонски амбасадор во НАТО Нано Ружин, ја оценува последната извршна одлука на американскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 157 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 147 | | | веќе видена

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР. Од екипи на ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов со критики кон Борисов поради неговиот став за Македонија пред Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: