Извршната наредба на Бајден е крај за оние со националистички соништа, рече поранешниот амбасадор Нано Ружин


Големо враќање на САД на Западен Балкан. Вака поранешниот македонски амбасадор во НАТО Нано Ружин, ја оценува последната извршна одлука на американскиот ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Остануваме уште попосветени на нашиот пат кон ЕУ и на регионалната соработка – на земјите од Западен Балкан им е потребна ЕУ колку што ѝ се тие потребни на ЕУ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и премиерите на Република Северна Македонија и Република Албанија, Зоран Заев и Еди Рама разговараа денес ...
| | веќе видена | слични

И покрај неисполнетите ветувања, тие порачаа дека остануваат посветени на патот кон ЕУ и на регионалната соработка. С.Македонија, Албанија и Србија се дел од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во рамките на иницијативата за засилена регионална соработка претседателот на Република Србија Александар Вучиќ, претседателот на Владата на Република Албанија ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Македонија, Бранко Црвенковски, зборуваше на форумот за Западен Балкан во Сараево . Тој потсети дека секоја земја од Западен Балкан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бранко Црвенковски, поранешниот претседател на Македонија, зборуваше на вчерашниот форум за Западен Балкан, кој се одржуваше во Сараево. Потсети дека секоја ...
| | веќе видена | слични

И покрај „притисокот од европските партнери“, Бугарија нема да попушти во однос на прашањето за отворање пристапни преговори со Македонија се додека не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ и премиерите на Република Македонија и Република Албанија, Зоран Заев и Еди Рама разговараа денес преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршната наредба на Бајден е крај за оние со националистички соништа, рече поранешниот амбасадор Нано Ружин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: