Не заборавајте, тече рокот за аплицирање за земјоделски субвенции


2 копии

Земјоделецот Митат Исмаиловски од село Будаково е познат како сериозен производител кој заедно со неговото семејство обработуваат 400 ха земја со најсовремена ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум Денис Теловски од село Будаково, млад земјоделец, сточар. Ние сме тројца браќа и цела фамилија се занимаваме со земјоделство. Обработуваме 50 хектари ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за земјоделско земјиште дава рамноправност и еднаквост на земјоделците кои сакаат да ја купат земјата или да продолжат да ја обработуваат под ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Телевизија Сител, министерот за земјоделство Арјанит Хоџа изјави дека досега преку Платежната агенција се исплатени 3,5 милијарди денари за ...
| | веќе видена | слични

Како и претходните две години и оваа година земјоделците ќе имаат на располагање зелена нафта, изјави за Агротим, првиот човек на Платежната агенција, Никица ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 452 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 236 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не заборавајте, тече рокот за аплицирање за земјоделски субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: