(ВИДЕО)Хоџа: Досега исплативме повеќе од 3,5 милијарди денари за субвенции, уште толку ќе се исплатат сега со ребалансот


Во интервју за Телевизија Сител, министерот за земјоделство Арјанит Хоџа изјави дека досега преку Платежната агенција се исплатени 3,5 милијарди денари за ...
| | веќе видена | слични

И странски лица и компании ќе можат да закупат пасиште со површина од 10 и повеќе хектари во земјава. Странците доколку на јавното наддавање немаат конкурент ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денес најави продолжување на рокот за аплицирање за субвенции. „Како што сме кажале и ...
| | веќе видена | слични

Пчеларите имаат уште една шанса да ги премислат Министерството за земјоделство и Јавното претпријатие за пасишта да го сменат членот 23 со кој се определува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сточарите од Кичевско, но и од други региони во земјава се уште ги немаат добиено субвенциите за минатата 2020 година, а веќе календарски изминува шестиот ...
| | веќе видена | слични

Земјоделецот Митат Исмаиловски од село Будаково е познат како сериозен производител кој заедно со неговото семејство обработуваат 400 ха земја со најсовремена ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум Денис Теловски од село Будаково, млад земјоделец, сточар. Ние сме тројца браќа и цела фамилија се занимаваме со земјоделство. Обработуваме 50 хектари ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за земјоделско земјиште дава рамноправност и еднаквост на земјоделците кои сакаат да ја купат земјата или да продолжат да ја обработуваат под ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)Хоџа: Досега исплативме повеќе од 3,5 милијарди денари за субвенции, уште толку ќе се исплатат сега со ребалансот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: