ВМРО-ДПМНЕ: Заев зголеми цена на струја, бензини, даноци – народот осиромашува, кланот Заев се богати


Зоран Заев во текот на владеењето покажа дека знае само две работи, да лаже и да краде, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Краде во секоја прилика, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
3 копии

Кризниот данок кој што го воведува СДСМ за горивата од 4,13 денари директно им задира во џебот на граѓаните, обвини портпраолот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
| | веќе видена | слични

Од кога ќе плаќаме поскапо гориво за 3,5 денари по литар? Плановите на Владата еколошката таска да почне да се применува од 1-ви јули, четврток, не се реални ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Кризниот данок кој што го воведува Зоран Заев за горивата и СДСМ од 4,13 денари директно им задира во џебот на граѓаните, ова денеска преку прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Владата предводна од СДСМ и премиерот Зоран Заев останува силно посветена на инвестиции во еколошки, обновливи извори на енергија. Во таа насока, еколошките ...
| | веќе видена | слични

Се најавува нова собраниска блокада. Станува збор за измените на Законот за животна средина, со кои Владата воведува еколошка такса од околу 3,5 денари по ...
| | веќе видена | слични

Лично Зоран Заев со своите наметнати давачки од почетокот на мандатот, до сега, давачките за литар гориво ги им зголемено за 14 денари по литар. Повторно ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев зголеми цена на струја, бензини, даноци – народот осиромашува, кланот Заев се богати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: