Кои се десетте најголеми дистрибутери на храна, пијалоци и тутунски производи?

2 копии

Кои се најголемите компании кои се грижат бројни прехранбени производи, пијалоци и цигари да бидат на дофат на рака секому од нас на рафт во најблиската ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за цивилно воздухопловство минатата година ја завршило со загуба од 68,5 милиони денари поради кризата предизвикана од Ковид-19. Инаку претходната ...
| | веќе видена | слични

Кавадарци е веројатно економскиот шампион во националната економија. Бастион на виното и долина на никелот и челичните профили. На нозе го претрпе ударот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време на пандемијата со Ковид 19, фудбалската репрезентација на Македонија успеа да обезбеди место на Европското првенство и да напише историја. И додека ...
| | веќе видена | слични

Откако во најголемата и најмоќната банка во земјава, Комерцијална, се случуваат промени во акционерската структура, односно најголемиот акционер, компанијата ...
| | веќе видена | слични

Шеснаесет компании лани беа најголемите економски субјекти меѓу мноштвото фирми кои застанаа на браникот против корона кризата. Овие друштва се најголемите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: < 1 минутa Добивката и приходите на кинескиот сопственик на ТикТок се дуплираа во 2020 година, потврдувајќи ја популарноста на апликацијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се десетте најголеми дистрибутери на храна, пијалоци и тутунски производи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: