Агенцијата за цивилно воздухопловство потрошила два пати повеќе пари отколку што имала

Агенцијата за цивилно воздухопловство минатата година ја завршило со загуба од 68,5 милиони денари поради кризата предизвикана од Ковид-19. Инаку претходната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатогодишните финансиски извештаи на компаниите кои учествуваат во креирањето на цената на струјата откриваат „интересни“ податоци – големите плусови на ...
| | веќе видена | слични

Порталот Pari.com.mk, во соработка со БизнисМрежа.мк анализира какви се приходите на компаниите инволвирани во трговијата со опасниот токсичен мазут. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Се возиме со канцер” е само еден од низата коментари кои професорите од Машински факултет пред многу години ги дадоа за неквалитетниот мазут кој се користи ...
| | веќе видена | слични

Анализирајќи ги завршните годишни сметки на здравствените установи кои вршеа лабораториски испитувања за време на корона-кризата, iстражувањето што го направи ...
| | веќе видена | слични

Речиси година и половина помина по агресивниот коронавирус што го зафати светот, кога и најбогатите држави се соочија со тешки последици по здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Листата на топ 100 за 2020 година е приновена со 13 нови компании, кои успеале да направат пробив. Од нив само 2 влегле во топ 50. Како продолжение на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 381 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 107 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 514 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 399 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агенцијата за цивилно воздухопловство потрошила два пати повеќе пари отколку што имала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: