Бектеши со вест од Украина: Македонските производи на украинскиот пазар без даноци или со ниски царини

Крешник Бектеши, министерот за економија, денеска при посетата на Украина објави дека македонските производи ќе се извезуваат на украинскиот пазар или без ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со многу конструктивни предлози од двете страни, кои ја одразуваат заедничката желба да се зајакне и продлабочи билатералната економска соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 138 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши со вест од Украина: Македонските производи на украинскиот пазар без даноци или со ниски царини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: