Македонски производи ќе се извезуваат во Украина без царина

2 копии
6 копии
4 копии

Рудник САСА, преку новоформираната Фондација за поддршка на одржливиот развој, ја потврди својата намера да продолжи годишно да вложува повеќе од 300.000 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Велика Британија изразува силна поддршка за старт на преговорите на Република Северна Македонија со Европската Унија, изјави денеска британската амбасадорка ...
| | веќе видена | слични

Таа изрази надеж дека европските земји ќе донесат позитивна одлука по ова прашање, врз основа на сето она што државата го направи за старт на преговорите. ...
| | веќе видена | слични

Со многу конструктивни предлози од двете страни, кои ја одразуваат заедничката желба да се зајакне и продлабочи билатералната економска соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 855 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски на денешната прес конференција во врска со трагедијата во Тетово и прашањето за оставки во Владата истакна ...
сите 212 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција пред два дена ја добило документацијата за модуларната болница во Тетово од Бирото за ...
сите 477 | | | веќе видена

Османи на денешната прес-конференција истакна дека посмислена, поцелисходна ќе биде одлуката која што ќе се заснова на објективни факти отколку само на ...
сите 247 | | | веќе видена

Како може Брезовица да се поврзе со Шар Планина, прашуваат од иницијативата „Да ја спасиме Шар Планина“, по вчерашниот договор потпишан меѓу Република Косово и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски производи ќе се извезуваат во Украина без царина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: