Студија: Главоболка и течење од носот се главни симптоми на индискиот сој на корона

Според истражувањето на професорот Тим ​​Спектор, симптомите на таканаречениот индиски сој на вирусот наводно се разликува од оние предизвикани од претходните ...
| | веќе видена | слични

Делта сојот на корона вирусот официјално е регистриран во 92 земји. СЗО предупредија дека ова е најзаразната мутација на Ковид-19 и по симптомите потсетува на ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека оваа мутација загрижува со оглед на брзината на пренесување, но и кај неа, вакцината во две дози штити од сериозна болест и смрт. -Земајќи ...
| | веќе видена | слични

Кремљ соопшти дека луѓето кои не биле вакцинирани против коронавирус и оние кои не стекнале имунитет нема да можат да работат на сите работни места во Русија. ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина сиромашни држави кои добиваат вакцини против коронавирусот преку програмата за размена Ковакс немаат доволно залихи за да продолжат со ...
| | веќе видена | слични

Осум милиони жители на кинескиот град Донггуан вчера направиле тест за Ковид-19, откако викендов биле регистрирани два случаи на заразени со „делта“ сојот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студија: Главоболка и течење од носот се главни симптоми на индискиот сој на корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: