ОД ИНДИСКИОТ СОЈ ВО БРИТАНИЈА ПОЧИНАЛЕ 42, ОД КОИ 12 ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ЛУЃЕ: Делта варијантата станува доминантна

Повеќе од 90% од случаите позитивни на ковид во Велика Британија сега се од варијанта Делта, која е откриена за прв пат во Индија, откриваат податоците, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон потврди дека олеснувањето на мерките, што е планирано за следната недела, е одложено. Новото одложување е резултат на ширењето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се очекува по седница на Кризниот штаб понатамошно олеснување на меркие. Се очекува одобрување за организирање прослави за матура, свадби и други собири, со ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија ќе го одложи укинувањето на мерките поради индискиот сој на вирусот. Владата претходно соопшти дека целосното отворање на земјата ќе биде на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради порастот на нови случаи со делта сојот (индиски) на коронавирус, британските власти одлучија да го одложат укинувањето на рестриктивните мерки за после ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон, се подготвува денес да објави дека „Денот на слободата“ ќе се одложи најмалку за две до четири недели.Велика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ИНДИСКИОТ СОЈ ВО БРИТАНИЈА ПОЧИНАЛЕ 42, ОД КОИ 12 ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ЛУЃЕ: Делта варијантата станува доминантна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: