Шпаркасе Банка го започнува третиот циклус од програмата „Чекор по чекор“ за поддршка на старт-ап бизниси


Шпаркасе Банка Македонија го објави почетокот на третиот циклус од програмата „“, наменета за поддршка на старт-ап бизнисите во Република Северна Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сеавус Акцелераторот и Бизнис Импакт Лаб , со стратешките партнери УНДП и ФИТР отворија повик за најголемата глобална програма Accelerate2030 . Оваа година за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вкупно четири компании се добитници на финансиска поддршка во рамки на првиот „Предизвик за дигитализација на земјоделство” што го спроведува Фондот за ...
| | веќе видена | слични

Четири стартап компании со своите дигитални решенија ќе работат на трансформација на земјоделскиот сектор, а за тоа ќе бидат поддржани од Фондот за иновации и ...
| | веќе видена | слични

Проектот го спроведува Фондот за иновации и технолошки развој во соработка со Минстерство за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) и Програмата за ...
| | веќе видена | слични

Состанок на претставници на Фондот за иновации и шефот на дипломатијата Бујар Османи, кој е продолжение на активните граѓански консултации на мнистерот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска одржа средба со претставници на Фондот за иновации и технолошки развој, стартап заедницата и иноватори, ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 19 основни и средни училишта од целата држава ќе реализираат зелени проекти за зачувување и унапредување на животната средина и биодиверзитетот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик министерот за здравство во оставка Илир Хасани денеска објави фотографија со коментар дека се вратил на работа. Тој на 10 септември поднесе оставка од ...
сите 411 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешната изјава во пресрет на настанот за промоција на кандидатот на градоначалник на општина Гази Баба, ...
сите 185 | | | веќе видена

Заев 4-ти ден се крие од јавност за ужасот во Тетово, дали е во државата или можеби пак е заминат на одмор? Четири дена Заев нема ниту една изјава, велат од ...
сите 548 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче поднесе оставка од функцијата, по пожарот што во средата се случи во тетовската модуларна болница, кога 14 луѓе ги ...
сите 548 | | | веќе видена

Без човечки капитал сите политики се беспредметни затоа грижата на државата пред се треба да биде насочена кон луѓето, нивното здравје, образование, ...
сите 192 | | | веќе видена

По сознанијата и снимките дека во Клиничката болница во Тетово за пациентите заболени од Ковид-19 се грижат членови на семејствата ТВ21 објави дека им било ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 116 | | | веќе видена

Македонската полиција беше дел од свеченото дефиле пред Собранието на Република Македонија, по повод јубилејот 30 години независност. МВР е институција која ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе Банка го започнува третиот циклус од програмата „Чекор по чекор“ за поддршка на старт-ап бизниси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: