Одморот е потребен за да ги наполниме „батериите“, но многу граѓани немаат пари за летување

Одморот е потребен по цела година работа, но според податоците кои претходно ги објави Евростат, од 57 па до 61.2 отсто од граѓаните во земјава не можат да си ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во изјава за Танјуг, вечерва посочи дека во првите пет месеци странските директни инвестиции изнесуваат една ...
| | веќе видена | слични

Според последниот извештај на Транспаренси Интернешнл за состојбата со корупцијата во ЕУ, Хрватска е апсолутно најлоша. Прашани дали корупцијата во владата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скоро третина од жителите на ЕУ користеле врски за пристап до здравствена заштита за време на ковид-кризата, а околу секој петти жител на Романија, Бугарија, ...
| | веќе видена | слични

Затворање на границите, зголемена невработеност, пад на туризмот, слаб одговор на здравството и владата на пандемијата … Ова се само некои од причините за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Речиси третина од граѓаните на ЕУ се потпирале на лични врски за пристап до здравствена заштита за време на кризата со Ковид-19, а околу петтина од граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Поранешните комунистички земји, вклучително и Хрватска, каде што вакцинацијата за повеќето заразни болести, како што се сипаници и полиомиелитис, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одморот е потребен за да ги наполниме „батериите“, но многу граѓани немаат пари за летување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: