Сопругата на Ел Чапо ја признала вината за перење на пари и трговија со дрога


Сопругата на мексиканскиот нарко крал Ел Чапо Гузман, Ема Коронел, денеска признала дека му помагала на сопругот во управувањето на криминалното царство, ...
| | веќе видена | слични

Судскиот процес започнал десет месеци по тој трагичен настан што ја потресе јавноста во земјата. На Кристијане К. ќе и се суди за пет убиства на судот во ...
| | веќе видена | слични

Во Германија денеска започна судењето на жената која се сомничи дека убила пет од своите деца на возраст од една до осум години. Судењето почнува десет месеци ...
| | веќе видена | слични

Таткото и синот обвинети за помагање на бегството на поранешниот претседател на „Нисан“ Карлос Гон од Јапонија, каде што го очекуваше судење, се изјаснија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругата на мексиканскиoт наркобос Хоакин Ел Чапо Гузман, 31-годишната Ема Корнел Аиспуро, се изјасни за виновна по голем број обвиненија, вклучително и за ...
| | веќе видена | слични

Сопругата на мексиканскиот нарко-крал, Ел Чапо Гузман – Ема Коронел, призна денес дека му помогнала на нејзиниот сопруг да управува со криминалната империја, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругата на Ел Чапо ја признала вината за перење на пари и трговија со дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: