Полицијата пронајде оружје и муниција


6 копии

Неколку пакувања марихуана и прашкаста материја биле пронајдени во Затворот во Штип, соопшти полицијата. Од МВР појаснуваат дека на 14.06.2021 во 20.50 часот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три лица од Скопје се приведени откако при извршен претрес во возилото во кое се превезувале, полицијата пронашла дрога и украдени предмети. Според МВР, вчера ...
| | веќе видена | слични

На 14.06.2021 во 20.50 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека биле пронајдени неколку пакувања марихуана и прашкаста ...
| | веќе видена | слични

Евидентирани 192 сообраќајни прекршоци во Скопје Министерството за внатрешни работи во текот на завчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата пронајде оружје и муниција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: