Најголем дел од пензионерите преживуваат со месечни примања до 12.000 денари, само илјада земаат над 42.000 денари

Живеачка со 10 и пол до 12.000 денари. Со толку пари опстојуваат најголем дел од пензионерите. Според податоците на Фондот, од 325 илјади пензионери, само ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во периодот од 17.05.2021 до 26.05.2021 година во пензиските фондови со кои управува Сава пензиско друштво а.д. Скопје , пристигнати ...
| | веќе видена | слични

Живко Мукаетов, генералниот директор на Алкалоид купи 500 обични акции во друштвото. Известувањето за стекнатите акции е објавено на Македонска берза. Муакетов ...
| | веќе видена | слични

Ивана Гажиќ, актуелната директоркна на Загребската берза е избрана за нов неизвршен член на Одборот на директори на Македонска берза. Одлуката веќе е објавена, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Акционери кои поседуваат над 10 проценти од вкупниот број со право на глас во сопственичката структура на фабриката Раде ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување (МАПАС) , ја известува пошироката јавност дека согласно закон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголем дел од пензионерите преживуваат со месечни примања до 12.000 денари, само илјада земаат над 42.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: