ВРИЕ ВО РАДЕ КОНЧАР-АПАРАТНА ТЕХНИКА:Директорите за да ги зацврстат “фотељите” ќе откупуваат сопствени акции-тврдат акционери

Време зa читање: 3 минути Акционери кои поседуваат над 10 проценти од вкупниот број со право на глас во сопственичката структура на фабриката Раде ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот вршител на должност претседател на Одборот на директори на Цементарница УСЈЕ АД Скопје го избраа на годишното собрание за претседател на Одборот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Во периодот од 17.05.2021 до 26.05.2021 година во пензиските фондови со кои управува Сава пензиско друштво а.д. Скопје , пристигнати ...
| | веќе видена | слични

Живко Мукаетов, генералниот директор на Алкалоид купи 500 обични акции во друштвото. Известувањето за стекнатите акции е објавено на Македонска берза. Муакетов ...
| | веќе видена | слични

Ивана Гажиќ, актуелната директоркна на Загребската берза е избрана за нов неизвршен член на Одборот на директори на Македонска берза. Одлуката веќе е објавена, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРИЕ ВО РАДЕ КОНЧАР-АПАРАТНА ТЕХНИКА:Директорите за да ги зацврстат “фотељите” ќе откупуваат сопствени акции-тврдат акционери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: