Во Јужна Америка од последици од Ковид-19 починаа еден милион луѓе

3 копии
5 копии

Министерството за здравство на Авганистан затвори многу училишта, универзитети и образовни центри во земјата, вклучително и во главниот град Кабул, за да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јужниот кинески град Гуангжу затвори една населба и им нареди на жителите да останат дома денеска поради тестирање за коронавирус од врата на врата, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина пријавува нови случаи секој ден, но се верува дека скоро сите луѓе се заразени во странство. Јужниот кинески град Гуангжу затвори една населба и им нареди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите во виетнамскиот град Хо Ши Мин наредија затворање на рестораните поради зголемувањето на бројот на заразени со коронавирусот, јави ДПА. Покрај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Јужна Америка од последици од Ковид-19 починаа еден милион луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: