Повеќето попрво би работеле од дома отколку во канцеларија за повисока плата

Вработените во некои од најголемите и најпознати компании во светот велат дека повеќе би сакале засекогаш да работат од дома отколку да добиваат плус 30.000 ...
| | веќе видена | слични

Враќањето на Стив Џобс во улога на извршен директор на „Епл“ во 1997 година бил еден од најважните моменти во историјата на бизнисот. Во тоа време било тешко ...
| | веќе видена | слични

Прекумерното работење физички и психички ги оптоварува работниците и води кон здравствени проблеми. Стрес, несоница, исцрпеност, се само дел од работите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Заедничката студија на Светската здравствена организација (СЗО) и Меѓународната организација на трудот (МОТ) во 194 земји низ светот откри дека долгото работно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Долгото работно време одзема стотици животи годишно, според Светската здравствена организација (СЗО). Првата глобална студија од ваков вид покажа дека 745 000 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според Светската здравствена организација (СЗО), долгото работно време убива стотици илјади луѓе годишно, пишува BBC. Првата глобална студија од ваков вид ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 158 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 271 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќето попрво би работеле од дома отколку во канцеларија за повисока плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: