ЌЕ ПРОДОЛЖИ ЛИ ДА ПАЃА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Не се укина полицискиот час

9 копии

Бројот на новозаболени со Ковид-19 се намалува. Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а кај граѓаните интересот за вакцинација ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата полека стивнува. Бројот на активни случаи се намалува во сите градови во земјава. Во моментов во Скопје и Куманово има најголем број на активни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска започна вакцинација на лицата со ретки болести заведени во Националниот регистар за ретки болести, информираат од Министерството за здравство. – Се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска започна вакцинација на лицата со ретки болести заведени во Националниот регистар за ретки болести. Се вакцинираат и родителите и старатели на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Б.А. (37) од Тетово денеска е лишен од слобода откако кај него, при полициски претрес, е пронајдена техничка опрема со која тој нелегално продавал интернет и ...
сите 401 | | | веќе видена

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ПРОДОЛЖИ ЛИ ДА ПАЃА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ: Не се укина полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: