Пехчево има само 1, а Берово 2 активни случаи на коронавирус

7 копии
19 копии

Низ ковид-центрите во Скопје и низ другите градови има вкупно 141 пациент, и тоа 58 во главниот град и уште 83 во другите општини. Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје хема хоспитализирани пациенти поради компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Немало ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во ковид-центрите во Скопје нема хоспитализирани нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираше Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пандемијата постепено попушта, иако бројот на починати сеуште е двоцифрен. Постојат градови во кои нема ниту еден активен случај на ковид-19. Тоа се градовите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 342 | | | веќе видена

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 262 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 600 | | | веќе видена

Жителите, пожарникарите и сите инволвирани во гаснењето успеаја да го спасат манастирот Света Петка од пожарот кој повеќе од 10 часа беснее кај Пехчево.Според ...
сите 97 | | | веќе видена

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пехчево има само 1, а Берово 2 активни случаи на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: