Од Влада ја потврдија одлуката: Полицискиот час продолжува до 1 јуни


На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Доктор Никола Пановски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека во моментов не е многу важна брзината со која се вакцинира, тоа било важно во ...
| | веќе видена | слични

Битно беше во јануари, во февруари да вакциниравме поголема бројка луѓе, да спасевме едно 1.000 животи, изјави доктор Никола Пановски во вечерашното интервју ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот Никола Пановски за емисијата „Топ тема“, ја објасни разликата меѓу брзите тестови и ПЦР-тестовите. „Скоро никогаш, брзите тестови на здрави луѓе ...
| | веќе видена | слични

„Сега е пооптимистички. Се надевам дека двата бранови што се случија во Македонија нема да се повторат, такво цунами повторо да ни се врати. Идеално е времето ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По видното намалување на бројот на заразени и починати од Ковид-19, косовские власти најавуваат дека од средината на идниот месец ќе ја укинат забраната за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Комисијата за заразни болести најавуваат дека следната недела ќе одржат состанок и ќе одлучат какви мерки за заштита од корона вирусот ќе бидат активирани ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во земјава се подобрува, бројот на новозаразени лица и хоспитализирани се намалува. Комисијата за заразни болести според најавите ...
| | веќе видена | слични

Професорот Никола Пановски се надева дека бројот на починати поради компликации од корона вирусот нема повеќе да се качува нагоре, одноно дека нема веќе да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 851 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 344 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 264 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 210 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички, денеска околу 12,30 минути кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од Влада ја потврдија одлуката: Полицискиот час продолжува до 1 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: