Три награди за краткиот филм „Змија“ на режисерот Андреј Волкашин на фестивал во Грција


Краткометражниот филм „Змија“ на режисерот Андреј Волкашин освои три награди на фестивалoт за краткометражни филмови „Short Encounters“ во Грција. Наградите се ...
| | веќе видена | слични

Вие ни јавувате Учениците од основното училиште „Кочо Рацин“ од Охрид се дел од меѓународниот проект на Е-твининг – „Математички филмски фестивал 2021“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународниот филмски фестивал во Буенос Аирес и Осака, Градскиот филмски фестивал во Стокхолм, фестивалите на независен филм во Далас и Рим, како и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Кога домашната расправија ги надминува сите граници, Миа нема друг избор и излетува од дома среде ноќ…“ Ова е приказната која ја обработува краткиот филм ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 350 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски, утре, по повод 2 Август, Илинден – Денот на Републиката, ќе присуствува на чествувањето на државниот празник во ...
сите 171 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три награди за краткиот филм „Змија“ на режисерот Андреј Волкашин на фестивал во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: