„Знак за безбеден туризам“ и протоколи за безбедно патување во Македонија

Министерството за економија доби овластување за имплементација на „Знак за безбеден туризам“ и протоколи за безбедно патување од страна на Светскиот совет за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција е подготвена за летната сезона 2021 година со засилени безбедносни мерки. Како што објавија од турското министерство за култура и туризам, сертификатот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за животна средина и просторно планирање во соработка со Програмата на ООН за животна средина УНЕП (UNEP) денеска го одбележа 22 Мај – ...
| | веќе видена | слични

Во присуство на министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, во Едукативниот центар во Пехчево денеска беше одбележан 21 мај – денот на ...
| | веќе видена | слични

По отварањето на настанот  од страна на Марјана Шушлевска, тим лидер на Програмата за зачувување на природата, поздравно обраќање имаше министерот за животна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 206 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Знак за безбеден туризам“ и протоколи за безбедно патување во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: