Нелоски за тв 24: Македонија се уште тапка во место и така и ќе остане по ова лето

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека денешниот ден и посетата во Брисел е дел од фоклорот којшто го гледаме во изминатите годии ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија нема друга опција освен ЕУ, но датумот не е копче кое преку ноќ ќе ни го подобри животот. Во овој момент во Македонија имаме деградација на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
| | веќе видена | слични

Заев во Брисел. Дали јунскиот самит ќе остане само пуста желба за датум за почеток на преговори? Бугарија пред нови избори, кој политичар од официјална Софија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократијата е довонасочна улица. Не може власта со тенко мнозинство да се однесува како да има 93 пратеници. Не може да го одбива било кој предлог за било ...
| | веќе видена | слични

Поранешната пратеничка Ѓулистана Марковска.во емисијата 24 анализа истакна дека прашањето на Македонија е во ЕУ и НАТО. Првпат добиваме изјава дека Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 401 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 179 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Над 1000 хектари и над 100.000 евра изгореа пожарите на истокот од државата. Гори непрекинато еден месец. Почна со жетвата на јачменот, а сезоната поради ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоски за тв 24: Македонија се уште тапка во место и така и ќе остане по ова лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: