Дали јунскиот самит ќе остане само пуста желба за датум за почеток на преговори?


Заев во Брисел. Дали јунскиот самит ќе остане само пуста желба за датум за почеток на преговори? Бугарија пред нови избори, кој политичар од официјална Софија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние немаме апсолутно никаква информација од страна на надлежните за тоа што во моментот се случува, дали течат преговорите, на кој начин се вршат тие преговори ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

„Да продолжиме да градиме пријателство, важно е каква историја пишуваме сега, нашите млади луѓе сакаат да ги отвориме вратите и можностите за соработка, а не ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев верува дека ќе се најде решение за отворените прашања со Бугарија и упатува порака директно, до претседателот Румен Радев и до техничката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју во дневникот на Јавниот сервис изјави дека предвремени парламентарни избори нема да има, и дека следните ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тесното мнозинство ја држи Владата будна. Сметам дека време е да одработиме до крај, така што следните парламентарни избори би биле во 2024 година, изјави ...
| | веќе видена | слични

„Ќе сторам се во рамките на дозволеното за да постигнам договор со опозицијата и од македонскиот и од албанскиот блок за одблокирање на Собранието. Не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска уште еднаш ја повика Европската унија да остане на зборот и да го испорача она што и го вети на земјава. Ние од утре не стануваме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 165 | | | веќе видена

Како ќе одлучат пратениците, јас како политичар тоа ќе го поддржам, изјави денеска Зоран Заев. – Ги слушнав пратениците буквално од сите пратенички групи дека ...
сите 246 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 187 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 184 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали јунскиот самит ќе остане само пуста желба за датум за почеток на преговори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: