Нелоски: Кога власта се однесува како во еднопартиски систем, тогаш опозицијата има демократски алатки да ги свести


Демократијата е довонасочна улица. Не може власта со тенко мнозинство да се однесува како да има 93 пратеници. Не може да го одбива било кој предлог за било ...
| | веќе видена | слични

Со блокадата со 2.000 амандмани на измените во Законот за служба во Армијата и нивното законско решење, ВМРО-ДПМНЕ сакаат Армијата да ја вратат во лошото старо ...
| | веќе видена | слични

Доскорешниот заменик претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска, во гостување на „Утрински брифинг“ вели дека не постои неединство на „Бихаќка“, туку разни идеи и ...
| | веќе видена | слични

Кога си во опозиција немаш друга работа освен да собираш луѓе и да размислуваш. И тие идеји горе доле се јасни кога ќе дојдете на власт и тогаш моторот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана и доскорешниот заменик претседател на СДСМ, Радмила Шекеринска во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеjачката ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска, министерка за одбрана и веќе поранешна потпретседателка на СДСМ говори за состојбите во СДСМ и за текот на 26. Конгрес на партијата ги ...
| | веќе видена | слични

Радмила Шекеринска, доскорешниот заменик претседател на СДСМ, во емисијата „Утрински брифинг“ по завршениот Конгрес на владеачката ги изнесе првите коментари ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Станува јасно дека целта не е да се подобри законот, туку да се блокира напредокот. Според неофицијалните информации кои ги добивам, се е блокирано за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На потег е Собранието и пратеничките групи, вклучителнио и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ да покаже дека ја цени Армијата да ги повлече амандманите, истакна ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбврана Радмила Шекеринска вели дека армиските припадници треба да се тргнат настрана од партиските битки, откако ВМРО-ДПМНЕ вчера поднесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 401 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 184 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Над 1000 хектари и над 100.000 евра изгореа пожарите на истокот од државата. Гори непрекинато еден месец. Почна со жетвата на јачменот, а сезоната поради ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоски: Кога власта се однесува како во еднопартиски систем, тогаш опозицијата има демократски алатки да ги свести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: