Која информација го турна Биткоин под 50.000 долари?

Претседателот на САД, Џо Бајден, денеска ќе претстави покачување на даноците за богатите, со што ќе ги скрати намалувањето на даноците на неговиот претходник ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Над 10,8 милијарди долари за данок за наследство треба да платат наследниците на Ли Кун Хи, претседател на телекомуникацискиот гигант Самсунг, кој почина во ...
| | веќе видена | слични

Семејството на Ли преку Самсунг електроникс соопшти дека даноците на наследство ќе изнесуваат повеќе од половина од вредноста на вкупниот имот на починатиот, ...
| | веќе видена | слични

Семејството на основачите на јужнокорејската компанија „Самсунг“ одлучи да донира десетина илјади уметнички дела, вклучувајќи слики од Пикасо и Далиј и да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската перспектива на Северна Македонија и Албанија не е предмет на спор и Бугарија секогаш ги поддржува, вели бугарскиот премиер Стефан Јанев во ...
сите 661 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која информација го турна Биткоин под 50.000 долари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: