Митрески: Опозицијата повторно нека ги поднесе интерпелациите за Николовски и за Маричиќ


Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аналитичарот Сотир Костов во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа како работи Оливер Спасовски како министер за внатрешни работи и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На денешната собраниска седница обраќање имаше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Петар Ристески кој кажа дека е огромен скандал што меѓу уапсените за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Полициската акција што беше спроведена е исклучително професионална и успешна на ниво на стандарди на најсовремени демократски држави во светот. Апсолутно ...
| | веќе видена | слични

Да се бара оставка за успешно спроведена акција, ниту имам право, ниту сакам да размислувам, освен да поттикнам професионалност во спроведувањето на законите и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на собраниската говорница, одговараќи на пратенички прашања, покажа фотографија на која наводно пратеникот Петар Ристески од редовите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи 40 – та седница на која ќе бидат поставувани пратенички прашања. Седницата ќе се одвива според ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјава за медиумите кажа дека нечуено е што претседателот на собранието Талат Џафери им го одзема правото на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 407 | | | веќе видена

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 260 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 391 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митрески: Опозицијата повторно нека ги поднесе интерпелациите за Николовски и за Маричиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: