Филипче: Следната недела ќе одлучиме дали ќе има нови мерки за претстојните верски празници


Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното гостување во Тема на денот на Сител Телевизија изјави дека наредната недела ќе се одлучува дали ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче рече дека освен британската кај нас не е детектирана друга мутација на вирусот, одговарајќи денеска на новинарско ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во земјава се смирува епидемиолошката состојба со Ковид-19 и не е детектирана друга форма на вирусот, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Кинеските вакцини ќе пристигнат утре. Меѓу 5.000 и 7.000 вакцини на „Фајзер“ ќе пристигнуваат секој понеделник во мај, односно вкупно 26.000, најави вчера ...
| | веќе видена | слични

Македонската православна црква – Охридска Архиепископија, имајќи ја предвид епидемиолошка состојба во нашата држава, во пресрет на Велигден и Велигденските ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 29. април 2021 (ИНПРЕС) – Мора да сме сите свесни и со сопствен пример имајќи ја предвид сопствената одговорност да постапиме така како што треба во ...
| | веќе видена | слични

Не може секогаш владата да носи тешки или лесни мерки, или нешто помеѓу, а граѓаните да не се вклучат самите, со своите постапки и со сопствена одговорност. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во земјава утре се очекува пратката на кинески вакцини, додека во мај ќе доаѓаат и оние од производителот Фајзер. И додека се чекаат и на дозите преку ковакс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 546 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 234 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 218 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, таботната посета на Естонија, ја почна изутрината во Талин со средба со ...
сите 249 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена

(Ова е еден помалку или повеќе пародичен текст, напати сериозен, напати ироничен кој си игра со наративите. Сите цитати се од колумна на Џ. Дерала, ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Следната недела ќе одлучиме дали ќе има нови мерки за претстојните верски празници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: