Доколку продолжи трендот на намалување на пандемијата ќе се отворат угостителските објекти


200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче најавува дека на пунктовите за масовна вакцинација што треба да профункционираат во уште шест градови од вторник ...
| | веќе видена | слични

Не може секогаш владата да носи тешки или лесни мерки, или нешто помеѓу, а граѓаните да не се вклучат самите, со своите постапки и со сопствена одговорност. ...
| | веќе видена | слични

Бројот на ново заразени за една недела е намален за 33,8%, информираше министерот за здравство Венко Филипче нагласувајќи дека и покрај сè, граѓаните треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СЕ ОТВОРИЈА ЛЕТНИТЕ ТЕРАСИ, ОД 21 ПОЧНУВА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС Граѓаните излегоа на кафе во кафулињата и уживаа во убавото време. Oтворените тереси на кафулињата ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонската православна црква – Охридска Архиепископија денеска преку соопштение повика на одговорност и почитување на зададените мерки од здравствените ...
| | веќе видена | слични

Од рано утринава се отворени и летните тераси во рестораните и кафулињата кои периодов ќе работат до 20 и 30 часот... Боемска улица повторно се разџагори, по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 857 | | | веќе видена

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 298 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

„Се уште нема одговор дали дигитализацијата како проект не потекнува од хрватски контакти на Мила Царовска? Се уште нема одговор дали овој зафат нема да чини ...
сите 259 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку продолжи трендот на намалување на пандемијата ќе се отворат угостителските објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: