Бројката на починати од коронавирусот надмина 4.500


„На редовната утринска координација со директорите на ковид центрите разговаравме за моменталната состојба со бројот на примени и хоспитализирани пациенти“, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Угостителските објекти од денеска ќе можат да ги отворат терасите и да работат до 20:30 часот. Од денеска престанува да важи и забраната за организирање, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Засилени контроли ќе спроведува полицијата на излетничките места за време на претстојниот викенд.. Ќе се проверува дали се почитува забраната за групирање која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска забраната за движење на населението и на возила од јавниот превоз на целата територија на државата, наместо од 20 часот, ќе важи од 21 до 5 часот ...
| | веќе видена | слични

Кафулињата и рестораните во Македонија можат повторно да примаат гости, но само на отворено. Терасите со угостителски објекти можат да ги опслужуваат гостите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чувствувам добро по примање на вакцината и уште еднаш апелирам до граѓаните да се вакцинираат бидејќи сите вакцини се безбедни и предизвикуваат имунизација. ...
сите 613 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на 15 мај ќе одлучува дали ќе одговори позитивно на барањето на угостителите да се организираат свадбени веселби со посебни ...
сите 234 | | | веќе видена

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост и вчудовиденост ја ...
сите 248 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Тетово уште еднаш им даде поддршка на најавуваните законски реформи со дигитализацијата на учебниците по реакциите на ...
сите 216 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, таботната посета на Естонија, ја почна изутрината во Талин со средба со ...
сите 249 | | | веќе видена

„Денес ќе презентираме нови докази за основаните сомнежи за криминална набавка на противпожарната скала на Градот Скопје и Петре Шилегов која е поскапа за 930 ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројката на починати од коронавирусот надмина 4.500

Од:
До кого (е-маил):
Порака: