Поднесена жалба за куќниот притвор за Рашковски, обвинителката Трајчева бара ефективен притвор


Обвинителката Ивана Трајчева поднесе жалба на одлуката куќен притвор за ексгенераланиот секретар на Влада Драги Рашковски и за сопственикот на компанијата ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција извршило претрес во простории на Правниот факултет, а преку соопштение објави ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека во рамките на истрагата против четири лица за кои постои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамките на истрагата против четири лица, за кои постои основано сомнение дека ...
| | веќе видена | слични

Претрес на скопскиот правен факултет „Јустинијан Први“. Истрага за поранешниот генерален секретар Драги Рашковски ги одвела истражителите во просториите на ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството се уште нема докази за можни злоупотреби во софтверот за тестирање во државните институции. Од организиран криминал за Сител велат дека при ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција изврши претрес во просториите на Правниот факултет „Јустинијан Први“- Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Тендерот со Аитоникс АД Скопје за 15 милиони евра преку операторот Крејон Македонија за набавка на софтверски лиценци за Владата, кој го потпиша Драги ...
| | веќе видена | слични

Извршен е претрес во просториите на Правниот факултет „Јустинијан Први“ одземени се компјутери но не се пронајдени материјали поврзани со примените испити на ...
| | веќе видена | слични

Во ист ден кога Управата за матични книги склучила половина милионски договор со новоформираната фирма „Новатек Инв“ склучила и договор за набавка на софтвер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното ...
сите 275 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) информира дека помали групи на ученици од неколку училишта во државата не ја посетуваат наставата организирана со ...
сите 233 | | | веќе видена

Во дел од училиштата во земјава денеска повторно имаше делумен бојкот на наставата. Наставата претежно ја бојкотирале основните училишта, но има информации ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на седницата за пратенички прашања изнесе сознание дека претходното раководство во МВР смислувало обвинување ...
сите 105 | | | веќе видена

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, одговарајќи на новинарско прашање околу разрешувањето на директорот на Државниот пазарен ...
сите 180 | | | веќе видена

По повод 117 години од загинувањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски напиша на Фејсбук дека Делчев е љубов, ...
сите 59 | | | веќе видена

Владата по опсежни анализи и дебати, како и консултации со домашни и меѓународни институции, смета дека се прифатливи најголем дел од барањата на медиумите и ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесена жалба за куќниот притвор за Рашковски, обвинителката Трајчева бара ефективен притвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: