Претрес на правниот факултет, не се пронајдени материјали за испитите во Академијата за судии и обвинители

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја информира јавноста дека во рамките на истрагата против четири лица за кои постои ...
| | веќе видена | слични

Кражбите и корупцијата на функционерите на ДУИ, сега веќе и се познати и на Европска Унија. Случајот „Јахи Јахиу“, поранешен Државен Секретар во ...
| | веќе видена | слични

Преку соопштение опозицискиот албански блок Алијанса – Алтернатива апелираат да се казни функционерот на ДУИ Јахи Јахиу за злоупотреба на ИПА фондовите. ...
| | веќе видена | слични

Кражбите и корупцијата на функционерите на ДУИ, сега веќе и се познати и на Европска Унија, велат од Коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива. Од оваа ...
| | веќе видена | слични

Кражбите и корупцијата на функционерите на ДУИ, сега веќе и се познати и на Европска Унија. Случајот “Јахи Јахиу”, поранешен Државен Секретар во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија ќе треба да ги врати парите доделени од Европската унија преку ИПА фондовите, поради злоупотреба. Како што пренесува „Сакам да кажам“ , заврши ...
| | веќе видена | слични

Заврши истрагата против Јахи Јахиа, поранешниот државен секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, осомничен дека зел мито од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Четвртиот осомничен во случајот со набавка на софтверот за сообраќајни прекршоци поврзан со поранешниот владин генерален секретар Драги Рашковски е професор на ...
| | веќе видена | слични

И четвртиот осомничен во случајот со набавка на софтверот за сообраќајни прекршоци бил хонорарно ангажиран од Генералниот секретаријат на Владата, открива ...
| | веќе видена | слични

Поради покренатата истрага за набавката на софтвери помеѓу поранешниот генерален секретар Драги Рашковски и Инвока груп, моментално е блокиран системот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 532 | | | веќе видена

Кај нас ситуацијата е прилично стабилна, на тоа упатува малиот број на новодијагностицирани случаи, малиот број на пациенти кои се јавуваат во болница за ...
сите 313 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 395 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 185 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Колумнистот Медаи Шахоли во својата последна колумна под наслов „Продавач на пиперки – милионер“ критички реагира на изјавата на премиерот Зоран Заев во врска ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претрес на правниот факултет, не се пронајдени материјали за испитите во Академијата за судии и обвинители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: