Обвинителството нема докази дека се злоупотребил софтверот на Инвока во изборот на идни судии и обвинители

Обвинителството се уште нема докази за можни злоупотреби во софтверот за тестирање во државните институции. Од организиран криминал за Сител велат дека при ...
| | веќе видена | слични

Кражбите и корупцијата на функционерите на ДУИ, сега веќе и се познати и на Европска Унија. Случајот „Јахи Јахиу“, поранешен Државен Секретар во ...
| | веќе видена | слични

Преку соопштение опозицискиот албански блок Алијанса – Алтернатива апелираат да се казни функционерот на ДУИ Јахи Јахиу за злоупотреба на ИПА фондовите. ...
| | веќе видена | слични

Кражбите и корупцијата на функционерите на ДУИ, сега веќе и се познати и на Европска Унија, велат од Коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива. Од оваа ...
| | веќе видена | слични

Кражбите и корупцијата на функционерите на ДУИ, сега веќе и се познати и на Европска Унија. Случајот “Јахи Јахиу”, поранешен Државен Секретар во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија ќе треба да ги врати парите доделени од Европската унија преку ИПА фондовите, поради злоупотреба. Како што пренесува „Сакам да кажам“ , заврши ...
| | веќе видена | слични

Заврши истрагата против Јахи Јахиа, поранешниот државен секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, осомничен дека зел мито од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Четвртиот осомничен во случајот со набавка на софтверот за сообраќајни прекршоци поврзан со поранешниот владин генерален секретар Драги Рашковски е професор на ...
| | веќе видена | слични

И четвртиот осомничен во случајот со набавка на софтверот за сообраќајни прекршоци бил хонорарно ангажиран од Генералниот секретаријат на Владата, открива ...
| | веќе видена | слични

Поради покренатата истрага за набавката на софтвери помеѓу поранешниот генерален секретар Драги Рашковски и Инвока груп, моментално е блокиран системот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 875 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителството нема докази дека се злоупотребил софтверот на Инвока во изборот на идни судии и обвинители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: