Пицула за тв 24: Нема да дозволам Мицкоски да ме вовлече во неговата валкана игра


По изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека разговарал Јанша кој му потврдил дека тој нема никаков нон пејпер и дека за такво нешто треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Амбасадорот на Франција во Македонија, Сирил Бомгартнер, изјави дека големи се шансите лансираниот нон-пејпер во јавноста да биде само пробен балон кој, според ...
| | веќе видена | слични

„Само површен поглед врз телевизиите покажува дека сите се останати на нивото на „А1“ од 2010-та, а денес сме 2021-ва, што не е многу пофално, па дури е и ...
| | веќе видена | слични

Интеграцијата на Западен Балкан ќе биде во фокусот на агендата за време на претседателството на Словенија со Советот на ЕУ, изјави словенечкиот претседател, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел на бојкот, дел на настава - вака помина денешниот ден во неколку училишта во земјава. Родителите кои го поддржуваат бојкотот велат дека притисоци има, но ...
сите 233 | | | веќе видена

Се опуштаат рестриктивните антиковид мерки. Од утре полицискиот час да започнува од 23 часот, а угостителските објекти да може да работат подолго односно до ...
сите 326 | | | веќе видена

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов попладнево го нарече Гоце Делчев голем бугарски револуционер и македонски војвода. Тој попладнево на Фејсбук го ...
сите 94 | | | веќе видена

Професорката Весна Јаневска прашува за какви корекции станува збор кога министерката Мила Царовска вели дека дигиталните учебници, меѓу другото, се потребни за ...
сите 128 | | | веќе видена

Досегашните примери во овие три децении за наводно гонење на високата корупција се сведуваа на политички реваншизам кон политичкиот опонент, или, пак, на ...
сите 202 | | | веќе видена

Првата вакцина против Ковид 19 на регионалниот пункт во Штип ја прими 92 жител на истокот, а најстариот пријавен за имунизација е стогодишник. Граѓаните кои ...
сите 243 | | | веќе видена

Постои опасност за ЕУ и за земјите од Западен Балкан ако поради поради ненадминати билатерални прашања се попречува евроинтегративниот процес, и тој вакум на ...
сите 329 | | | веќе видена

Специјализираното противпожарно возило со скала вредно 1, 7 милиони евра кое треба да го добие скопската бригада ги скара град Скопје и опозиционерите. Од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пицула за тв 24: Нема да дозволам Мицкоски да ме вовлече во неговата валкана игра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: