Инвеститорот за локацијата спроти „Холидеј ин“ го претстави проектот


Асоцијацијата на архитекти не се согласува со ваков план за згради кај „Холидеј ин“. Не се против градба, но бараат промена на планот. Ако треба да се плати ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Жителите на Ново Маало поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат итно да постапат согласно законите и да овозможат изградба на комплексот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одобрението за градба се издава доколку се исполнети сите услови пропишани во Законот за градење, изјави владиниот портпарол Душко Арсовски, прашан за ...
| | веќе видена | слични

Со писмо и петиција потпишана од 350 луѓе жителите на Ново Маало бараат од Владата и општина Центар веднаш да се издаде дозвола за градба на висококатниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека службите на Министерството ќе постапат веднаш доколку Општина Центар до нив достави елаборат за ...
| | веќе видена | слични

Транспарент со порака „Потпис на одобрение=на потпис на оставка“ утринава осамна на оградата на Општина Центар. Oваа герила акција следува откако во јавноста ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бочварски вели дека досега од општината добиле само прашалник како да го изработат елаборатот, а министерството во рок од 15 дена ќе се изјасни ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Ново Маало информираат дека денеска и официјално поднеле петиција до Владата на РСМ и Општина Центар со која бараат, како што велат, итно да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 634 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 488 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 281 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска уште еднаш повтори дека не треба да биде дел од раководната структура на СДСМ во следниот период и тоа, како ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инвеститорот за локацијата спроти „Холидеј ин“ го претстави проектот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: