Дали опозицијата ја саботираше истрагата или ја изнуди акцијата „Двојник“

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
| | веќе видена | слични

Покрај Македонија и во Србија има афера со давање на пасоши на криминалци и нарко босови. Како што пишува „Република.рс“ , српски пасош добил Елвис Кељменди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заев го штитеше Мијалков додека му беше потребен за проблеми во ВМРО, тој му беше бизнис и политички партнер. 4 години СДСМ не го спомнуваше Мијалков во ...
| | веќе видена | слични

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Миле Талевски  На сите нивоа на СДСМ Заев издал наредба да не се спомнува името на Мијалков, а тој добиваше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 147 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали опозицијата ја саботираше истрагата или ја изнуди акцијата „Двојник“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: