Гризман да сакал не би имал подобар датум во животот


Раководството на Барселона не е задоволно од однесувањето на тренерот Роналд Куман после поразот во Ел Класико, пренесува „Кадена Сер“. После скоро секој пораз ...
| | веќе видена | слични

Многу мали се шансите на Ливерпул пред реваншот против Реал Мадрид од нивниот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите. Реал патува во Ливерпул со ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона изминатиот викенд беа поразени на гости против Реал Мадрид со 2:1. Од каталонскиот клуб беа незадоволни од судењето во „Ел Класико“ и ...
| | веќе видена | слични

Заедно со Винисиус Јуниор, Тони Крос беше најдобриот играч на Реал Мадрид во победите над Ливерпул и Барселона. Во Ел Класико, тој исто така успеа да го матира ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси нема постигнато гол од мај 2018-та во сите натпреварувања против големиот ривал, најдолго во кариерата ФУДБАЛ – ШПАНИЈА Триумф на Реал Мадрид над ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид во саботата ја победи Барселона со 2:1 во големото дерби на домашен терен. Кралскиот клуб стигна до важни три бода во борбата за титулата и успеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за грчкиот весник „Катимерини“, дадено непосредно пред своето учество на Делфи економскиот форум, што од 10 до 15 мај ќе се одржи во Атина, ...
сите 510 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 97 | | | веќе видена

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
сите 202 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 104 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено попладне вдолж Повардарието. Минималната ...
сите 180 | | | веќе видена

Нов Kлинички центар е потребен и ќе има, ама Венко Филипче и Зоран Заев тоа нема да го прават на грбот на граѓаните, нема да го пљачкаат народот. ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гризман да сакал не би имал подобар датум во животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: