Д-р Петличковски: Кога прашината ќе спласне, „АстраЗенека“ повторно ќе биде во редот на безбедни вакцини


Директорот на Институтот за имунобиологија и хумана генетика, д-р Александар Петличковски, во гостувањето на „Сител“ изјави дека само комбинирање на мерките, ...
| | веќе видена | слични

Иако и натаму е релативно висока бројката на новозаразени со коронавирусот, сепак поголем дел од експертите очекуваат дека ќе имаме „помирно“ лето. Во поедини ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за париски „Либерасион“, Алан Фишер, претседателот на Советот за ориентирање на стратегијата за вакцини во Франција, реагира на моделите што ги ...
| | веќе видена | слични

Почина 28 годишен граѓанин од коронавирус, почина 24 годишна девојка од корона вирус, две родилки на 32 и 33 годишна возраст ја загубија битката со корона ...
| | веќе видена | слични

Иван Џикиќ, молекуларен биолог и директор на Институтот за биохемија на Гете Универзитетот ви Франкфурт, во интервјуто за хрватската телевизија РТЛ вели дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов контингент на вакцината „Фајзер-Бионтек“ пристигна денес во Србија, соопшти Министерството за здравство. Пристигнаа 106.470 дози вакцина против коронавирус ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави синоќа за РТС дека е надминат бројот од 30 отсто на полнолетни граѓани во Србија кои се вакцинирани, како и дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интервју со потпретседателката на државниот секретар за политички работи, Викторија Нуланд околу вчерашната средба Бајден-Путин Радио Слободна Европа : ...
сите 357 | | | веќе видена

Среќен роденден Лара Денеска ја запознав ќерката на Јасмина Василковска, жената донор на срце и бубрези, која неодамна спаси три човечки животи. Семејството ме ...
сите 130 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.529 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје, Куманово и Прилеп – по 2, Гостивар, Крива Паланка, ...
сите 409 | | | веќе видена

Oпозициската ВМРО-ДПМНЕ се ребрендира. „Македонија за сите луѓе“ е мотото на новата политичка стратегија на ВМРО-ДПМНЕ. Неа претседателот Христијан Мицкоски ...
сите 204 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и ...
сите 315 | | | веќе видена

Обидот на македонскиот премиер да влијае врз бугарските политичари беше осуден на неуспех.Многу желби и надежи за продолжување на дијалогот и решавање на ...
сите 705 | | | веќе видена

„Можеби сме аутсајдери на првенството, но не ни пречи таа улога. Напротив, дополнително ни дава мотив на сите. Извршивме добри подготовки и сите со нетрпение ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Петличковски: Кога прашината ќе спласне, „АстраЗенека“ повторно ќе биде во редот на безбедни вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: