Рекорден број смртни случаи во Украина

8 копии

Бразил се соочува со „биолошка Фукушима“ и секоја недела детектира нов сој на Ковид-19, предупредува Мигел Николелис, еден од водечките здравствени експерти во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Во Бразил во последните 24 часа од последиците на коронавирус починаа 4.195 лица, што е нов црн рекорд од почетокот на пандемијата минатата година! Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден број смртни случаи во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: