Даниловски: Богатите земји ги грабнаа сите количини на вакцините

Епидемиологот Драган Даниловски вечерва гостуваше во емисијата „24 Анализа“ каде што истакна дека сплет на околности е што нема вакцини и дека основен проблем ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот и понатаму коси млади животи, 24 – годишен скопјанец починал денес на една од скопските клиники. Неофицијално, последици настанати од вирусот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пациентите заразени со британскиот сој на коронавирусот кој сега е подоминантен, имаат изразено повисока температура, изјави Милена Стевановиќ, директорката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Универзитетската клиника за инфективни болести, Милена Стевановиќ, вели дека кај нас досега нема регистрирани случаи на посериозни реакции по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Можеме лесно да кажеме дека ова е веќе трет бран. Капацитетите на Инфективната клиника се речиси пополнети“, вели директорката на Инфективната клиника, Милена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, Милена Стевановиќ во вечерашното гостување во „360 степени“ на АЛСАТ М зборуваше за ...
| | веќе видена | слични

Контроверзи околу „АстраЗенека“ - дали фармацевтската индустрија ќе и пресуди? Сепак, во државава нема вакцини. Страв и скепса постои. Заразата и смртноста ...
| | веќе видена | слични

Останато

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 427 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 312 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Пакистан биле откриени вчера во реонот на с.Лојане, кај место викано „Воденица“, при што А.С.(20) од Пакистан бил лишен од слобода, ...
сите 499 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 268 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 123 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даниловски: Богатите земји ги грабнаа сите количини на вакцините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: