Контроверзи околу „АстраЗенека“ - дали фармацевтската индустрија ќе и пресуди?

Контроверзи околу „АстраЗенека“ - дали фармацевтската индустрија ќе и пресуди? Сепак, во државава нема вакцини. Страв и скепса постои. Заразата и смртноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пациентите заразени со британскиот сој на коронавирусот кој сега е подоминантен, имаат изразено повисока температура, изјави Милена Стевановиќ, директорката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорката на Универзитетската клиника за инфективни болести, Милена Стевановиќ, вели дека кај нас досега нема регистрирани случаи на посериозни реакции по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Можеме лесно да кажеме дека ова е веќе трет бран. Капацитетите на Инфективната клиника се речиси пополнети“, вели директорката на Инфективната клиника, Милена ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, Милена Стевановиќ во вечерашното гостување во „360 степени“ на АЛСАТ М зборуваше за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 218 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 438 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 156 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски по денешната посета на Општина Гази Баба на новинарско прашање зошто нема обрасци за лични документи и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Контроверзи околу „АстраЗенека“ - дали фармацевтската индустрија ќе и пресуди?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: