ВИДЕО | Селими: Блокиран парламент е синоним за блокирана држава – Собранието не треба да е место за популизам и решавање на внатрепартиски проблеми


Блокираниот парламент најмногу може да е синоним за блокирана држава. Имаме над 100 закони блокирани и тоа никако да се помрдне напред. Во овој случај веќе е ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на внатрепартиските избори за претседател на СДСМ, поранешниот генерален секретар на социјалдемократите, Александар Кирацовски излезе со став ...
| | веќе видена | слични

Александар Кирацовски, поранешниот генерален секретар на СДСМ, кој во моментов нема партиска функција, по два дена од изборите во партијата, му го честиташе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ангелка Пеева Лауренчиќ, експерт за комуникации во емисијата 24 анализа истакна дека целата ситуација вчера со изборот на Заев за претседател на СДСМ добила ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Сефер Селими се согласува дека вчерашните внатрепартиски избори во СДСМ од овој тип се чекор напред. „Ваквиот начин на избор на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Самоил Малчески од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, коментирајќи го вчерашниот избор на Зоран Заев за претседател на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на своето гостување во „24 анализа“, Имер Селмани посочи дека силен чекор на демократија е чинот на внатрепартиски избори кои вчера беа дел од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имер Селмани поранешен политичар и фунционер во 24 анализа рече дека исклучителен е чекорот внатре во демократизирањето на партиите. СДСМ ја имаше честа прва ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 172 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Првиот круг разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател Џо Бајден заврши по скоро два часа, објави новинската агенција ТАСС, ...
сите 240 | | | веќе видена

Она што претставува нова реалност во Северна Македонија е фактот дека како актер на меѓународната сцена дебатираме и одлучуваме директно во Агендата на НАТО ...
сите 346 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Селими: Блокиран парламент е синоним за блокирана држава – Собранието не треба да е место за популизам и решавање на внатрепартиски проблеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: