Британска научничка: Треба да прифатиме дека секогаш ќе ни треба повторна вакцинација

Поради новите соеви на коронавирусот, кои се позаразни и кои го заобиколуват човечкиот имунитет, ќе биде потребна редовна ревакцинација против коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Јужна Африка до Бразил и Калифорнија, расте списокот на локации кои се поврзани со новите варијанти на коронавирусот, а во исто време постои зголемена ...
| | веќе видена | слични

Компаниите „Синофарм“ и „Фајзер/Бионтек“, чии вакцини против ковид-19 се даваат во две дози, започнаа истражување што вклучува давање и трета доза. Главната ...
| | веќе видена | слични

Имунолошкиот одговор предизвикан од јужноафриканскиот вид на коронавирус може да се покаже како клучот за победа над вирусот и неговите мутации, откриле ...
| | веќе видена | слични

Се уште не е сигурно со кои вакцини ќе почне масовната имунизација во земјата. Или ќе стасаат вакцините кои во земјава ќе ги прати кинески Синофарм или пак ...
| | веќе видена | слични

Здравствените работници Шели и Скот Бломгрен беа меѓу првите кои пристапија кон вакцинацијата против корона во САД. По примањето на втората доза од вакцината ...
| | веќе видена | слични

Социјалните мрежи секојдневно се преплавуваат со објави и коментари од луѓе кои пишуваат дека не сакаат да се вакцинираат против корона вирус поради некои ...
| | веќе видена | слични

Во време кога добар дел од земјите ширум светот, генерално, не знаат кој крај побрзо да го фатот во борбата против пандемијата на КОВИД-19, паралелно со таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 559 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 325 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 442 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британска научничка: Треба да прифатиме дека секогаш ќе ни треба повторна вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: