Твининг проект за јакнење на капацитетите на Народната банка, оценето дека е на вистинскиот пат за членство во ЕСЦБ

3 копии

Народната банка постојано работи на усвојување на најдобрите практики и стандарди што сѐ повеќе ја приближуваат до европскиот систем на централни банки. Оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ќе се засилат заедничките вложувања во економските истражувања и во унапредувањето на знаењата и вештините на идните економисти, како и на оние коишто ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Со ова ќе се оствари заеднички влог во натамошно јакнење на економијата – од една страна имајќи го предвид клучното значење на економските истражувања за ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме за студиските програми и административните прашања како и за темите што ги поврзуваат нашите две институции. Имајќи го предвид моето искуство во ...
| | веќе видена | слични

На 11.3.2021 година градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, оствари средба со проректорот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“ - Битола и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 732 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 662 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 535 | | | веќе видена

Вечерва на социјалните мрежи се споделуваше информација дека имало престрелка во населбата Ченто и четири мртви лица. Од МВР ги демантираат таквите информации. ...
сите 77 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев заедно со заменик-претседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров, во Атина се сретнаа со Доналд Туск, претседател на ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Твининг проект за јакнење на капацитетите на Народната банка, оценето дека е на вистинскиот пат за членство во ЕСЦБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: