СДСМ: Блокадите за изградба на Клинички центар се незрело и деструктивно дејствување на ВМРО-ДПМНЕ


Блокадите на изградбата на нов Клинички центар од страна на ВМРО-ДПМНЕ пример за неодговорно, незрело дејствување на директна штета на граѓаните и државата. ...
| | веќе видена | слични

Алијансата на Албанците и Алтернатива подготвуваат илјадници амандмани за блокада на законите од петтиот сет на економски мерки со кои власта планира да им ...
| | веќе видена | слични

Многу слабости од политичкиот живот на Балканот, не само во албанскиот простор, се поврзани со недостаток на политичка култура и државна традиција, вели во ...
| | веќе видена | слични

Иако имаше предлог од претседателот на Собранието за онлајн седници сепак не најдовме заеднички јазик со опозицијата, ни се натрупаа околу 2.000 амандмани и ...
| | веќе видена | слични

Партиите, како од македонскиот, така и од албанскиот блок не се излезени од изборна кампања веќе деценија ипол. Власта повеќе е насочена кон промовирање на ...
| | веќе видена | слични

Тенкото парламентарно мнозинство кое беше формирано по парламентарните избори веќе неколку месеци го покажува своето неефикасно работење во законодавниот дом. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието, во суштина, е блокирано бидејќи мнозинството не може да го обезбеди мнозинството. Улога на опозицијата е да им покаже на граѓаните како е кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа што опозицијата реално бара, а власта треба да го прифати е да седнеме и да го одложиме закажаниот попис за во септември. Ова барање на опозицијата треба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски во дебатниот магазин „Клик плус“ на ТВ21 истакна дека во јавувањето на премиерот Зоран Заев кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 376 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со Еди Рама упати критики кон ЕУ, бидејќи не успеала да ја спречи блокадата на Бугарија, а во однос на тоа ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Северна Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во ...
сите 548 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Блокадите за изградба на Клинички центар се незрело и деструктивно дејствување на ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: